שם ביה"ס: "קשת"

יישוב: מודיעין

שם המנהלת: קרן מרקוביץ

שם המפקחת: גב' רינה דוידי
מגזר: יהודי

סוג הפיקוח: ממלכתי

מספר תלמידים: כ-458
מספר כתות תקניות: 17

ושני גנים

בית ספר "קשת" כשמו כן הוא – מתאים, מכיל ומקבל את כל צבעי הקשת: תלמידים, מורים והורים כאחד. העשייה החינוכית שלנו מבוססת על האמונה שכל אחד יכול להצליח ועל קיום השונות בקרב התלמידים. לכל פרט יש עולם פנימי ייחודי משלו ודרכים ייחודיות לביטויו, "הטיפול בפרט" מקבל דגש מרכזי במדיניות החינוכית שלנו.

תוכניות כמו: המרחב האקולוגי, אשכולות חשיבה, תחומי עניין מגוונים, שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים ותוכנית "אמירים" לתלמידים מצטיינים, הם  רק חלק מהדרכים הייחודיות של ביה"ס כדי לתת מענה לשונות בקרב הלומדים.

בבית הספר יש שתי כתות של חינוך מיוחד. קיים שיתוף פעולה הדוק בין הצוות של החינוך הרגיל לצוות החינוך המיוחד שמצליח להתמודד עם הצרכים המגוונים של הילדים ולקצור הצלחות.

אנו רואים בהורים, שותפים בקידום המטרות של המערכת כולה ודוגלים בשותפות אמיתית, שהיא תוצר של מעורבות קהילתית ופתיחת שערי בית הספר.

ייחודיות: בית הספר נבחר ע"י הפיקוח להיות אחד מתוך 51 בתי ספר מובילי פדגוגיה איכותית בארץ. העיקרון הפדגוגי על פיו אנו פועלים הנו קיומם של מעגלי חניכה כדרך חיים לצורך העצמה, צמיחה ופיתוח של כלל אוכלוסיות ביה"ס.  באמצעות מעגלי החניכה אנו משפרים ומשבחים תהליכי הוראה – למידה ומקדמים את הישגי התלמידים.

כמו כן, ביה"ס רואה בערך הנתינה את אחד הערכים החשובים שיש לחנך לאורם. איננו יכולים להנחיל ערכים, אלא אם כן ננהג על פיהם בעצמנו, ומאחר והדוגמא האישית מהווה גורם מהותי בחינוך, אנו מאפשרים לתלמידינוו להתנסות בנתינה משמעותית. קהילת בית הספר בחרה לאמץ את מרכז הקליטה של יוצאי אתיופיה במבשרתת ציון. מזה שלוש שנים שילדים, מורים והורים, כלל משפחת "קשת", התגייסו לתת יד לעולים החדשים: בחג פורים, אנו אוספים תחפושות לילדים במרכז הקליטה ומארגנים משלוחי מנות לכל בית אב. אנו משתדלים לגייס גורמים שונים בקהילה להצלחת הפרויקט, וכל שנה מתווספים ההורים אשר מצליחים לגייס את מקום עבודתם למען מטרה זו. הנהלת מרכז הקליטה נמצאת בקשר ישיר עם חברי ועדת אקלים של ביה"ס, כך שבכל פעם שמגיעים עולים חדשים למרכז הקליטה, אנו דואגים לאסוף תיקי בית ספר, מחברות וכלי כתיבה שיחולקו בין הילדים החדשים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות