שם ביה"ס: "קשת"

יישוב: מודיעין- מכבים- רעות

שם המנהלת: קרן מרקוביץ

שם המפקחת: גב' רונית חן

מגזר: יהודי

סוג הפיקוח: ממלכתי

מספר תלמידים: כ-290

מספר כתות תקניות: 11

גן "ספיר" + גן עצמאי "לשם"

בית ספר "קשת" כשמו כן הוא – מתאים, מכיל ומקבל את כל צבעי הקשת: תלמידים, מורים והורים כאחד. העשייה החינוכית שלנו מבוססת על האמונה שכל אחד יכול להצליח ועל קיום השונות בקרב התלמידים. לכל פרט יש עולם פנימי ייחודי משלו ודרכים ייחודיות לביטויו, "הטיפול בפרט" מקבל דגש מרכזי במדיניות החינוכית שלנו.

תוכניות כמו: המרחב האקולוגי, אשכולות חשיבה, תחומי עניין מגוונים, שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים ותוכנית "אמירים" לתלמידים מצטיינים, הם  רק חלק מהדרכים הייחודיות של ביה"ס כדי לתת מענה לשונות בקרב הלומדים.

בבית הספר יש שלוש כתות של חינוך מיוחד. קיים שיתוף פעולה הדוק בין הצוות של החינוך הרגיל לצוות החינוך המיוחד שמצליח להתמודד עם הצרכים המגוונים של הילדים ולקצור הצלחות.

אנו רואים בהורים, שותפים בקידום המטרות של המערכת כולה ודוגלים בשותפות אמיתית, שהיא תוצר של מעורבות קהילתית ופתיחת שערי בית הספר.

ייחודיות: בית הספר נבחר ע"י הפיקוח להיות אחד מתוך 51 בתי ספר מובילי פדגוגיה איכותית בארץ. העיקרון הפדגוגי על פיו אנו פועלים הנו קיומם של מעגלי חניכה כדרך חיים לצורך העצמה, צמיחה ופיתוח של כלל אוכלוסיות ביה"ס.  באמצעות מעגלי החניכה אנו משפרים ומשבחים תהליכי הוראה – למידה ומקדמים את הישגי התלמידים.